Sieć współpracy i samokształcenia doradców zawodowych – podsumowanie

W roku szkolnym 2018/2019 odbyły się kolejne  spotkania w ramach sieci poradnictwa zawodowego. Łącznie odbyły się cztery spotkania, w ramach których poruszane były zagadnienia dotyczące zadań, jakie są realizowane w pracy doradcy zawodowego.  Omawiano  narzędzia diagnostyczne wykorzystywane w poradnictwie zawodowym oraz znaczenie coachingu w doradztwie zawodowym.

Kontynuowaliśmy współpracę z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszczy, dzięki której mogliśmy korzystać z doświadczeń praktyków. Planujemy dalszą  współpracę w nowym roku szkolnym 2019/2020. Nawiązaliśmy współpracę z pracownikiem  Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dnia 06.06.2019 roku odbyło się  czwarte spotkanie sieci poradnictwa zawodowego  w nietypowych warunkach. Doradcy zawodowi wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Bydgoszczy. Zwiedziliśmy Firmę „Siropol” produkującą detale z tworzyw sztucznych, mieliśmy także okazję zapoznać się z warunkami pracy i działalnością Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszczy. Tym spotkaniem zakończyliśmy trzeci rok działalności sieci doradców.

Podczas kolejnych spotkań planowane jest kontynuowanie współpracy z poznanymi praktykami i instytucjami oraz dalsze wspólne prace nad poszerzaniem warsztatu pracy doradcy zawodowego o nowe narzędzia diagnostyczne

Żywimy ogromną nadzieję na dalszą współpracę, która znajdzie swoje  odniesienie w pracy z młodzieżą w planowaniu ich kariery zawodowej. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom Sieci współpracy i samokształcenia doradców zawodowych za aktywny, systematyczny  udział w spotkaniach i  miłą atmosferę.

Z okazji wakacji letnich życzymy Wam cudownych, słonecznych chwil i niezapomnianych wspomnień.

 

                                                        Do usłyszenia i zobaczenia w nowym roku szkolnym .

 Doradcy zawodowi PPPP w Nakle nad Notecią: Danuta Przykucka,  Joanna Rygielska