Szukasz pomocy?

problemJesteś w trudnej sytuacji, potrzebujesz pomocy i wsparcia?

Bywają takie chwile, w których czujemy bezradność i niezrozumienie otoczenia, a różne sytuację, które nas często spotykają wywoływać w nas mogą trudne emocje, tj. gniew, smutek, rozpacz…

Jeżeli:

  • … odczuwasz brak akceptacji Twojej osoby od rówieśników, czujesz trudność w nawiązaniu nowych znajomości, bądź odczuwasz, że jesteś nielubiany…
  • … odczuwasz presję otoczenia, „aby być kimś, kim być nie chcesz”, bądź jesteś zmuszany do zrobienia „czegoś” wbrew swoim zasadom…
  • … jesteś krzywdzony, bądź zostałeś skrzywdzony przez osobę dorosłą, poprzez naruszenie Twojej intymnej strefy…
  • … odczuwasz pustkę i smutek związany z utratą bliskiej Ci osoby,
  • … od dłuższego czasu nie potrafisz porozumieć się ze swoimi rodzicami, a każda próba rozmowy kończy się kłótnią…
  • … odczuwasz poczucie zniechęcenia, pustki, odczuwasz trudność w zmobilizowaniu się do wyjścia z domu…

przyjdź do nas

Oferujemy Ci spotkanie, rozmowę na której będziesz mógł opowiedzieć o swoim zmartwieniu. Psycholog, terapeuta pomoże Ci nazwać problem. Następnie możesz skorzystać z kilku spotkań terapeutycznych z psychologiem, socjoterapeutą.

Zadzwoń i umów się na spotkanie jeśli uzyskałeś pełnoletność. Jeśli jeszcze nie ukończyłeś osiemnastu lat poproś jednego z rodziców, bądź swojego opiekuna prawnego o uzupełnienie zgłoszenia i przyjdź do nas. Zgłoszenia znajdziesz w zakładce Druki.

Przestrzegamy zasady poufności… 

zadzwoń

Jeżeli nie czujesz wystarczającej odwagi i przekonania do odbycia rozmowy ze specjalistą w Poradni zachęcamy Cię do skorzystania z bezpłatnej porady telefonicznej na tzw. bezpłatnych infoliniach:

Polecane Telefony Zaufania

116 111 – Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży
Zadzwoń lub na116111_logopisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć. Telefon jest czynny codziennie od godziny 12.00 do 22.00, wiadomość przez stronęwww.116111.pl możesz przesłać całą dobę. Pomoc świadczona przez konsultantów Telefonu 116 111 jest całkowicie bezpłatna.

DTZ

800 12 12 12 – Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Tu również możesz zadzwonić, gdy nie wiesz z kim porozmawiać, a coś bardzo Cię martwi. Możesz tam także zgłaszać takie sytuacje, które według Ciebie są niesprawiedliwe i masz poczucie, że ktoś zachował się nie tak jak powinien – np. złamał prawo. Telefon jest bezpłatny i jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8:15 do 20:00 (połączenie bezpłatne). Jeśli zadzwonisz tam w godzinach nocnych i zostawisz informację o sobie i swój numer – konsultanci do Ciebie oddzwonią.
Pomoc dla dzieci i dorosłych.

pobrane

801 120 002 – Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”
Zadzwoń, jesli ktoś w Twojej rodzinie krzywdzi Cię – bije lub obraża. Możesz tam opowiedzieć o swojej sytuacji i i dowiedzieć się gdzie szukać pomocy w Twoim otoczeniu. Telefon działa od poniedziałku do soboty w godz. 8.00 – 22.00, a w niedziele i święta od 8.00 do 16.00. Dzowniąc płacisz tylko za pierwszy impuls połączenia.http://www.niebieskalinia.org/
Pomoc dla dzieci i dorosłych.

0854fec41a038bf7b04970f3baf1ee8276162817801 190 990 – Ogólnopolski Telefon Zaufania „Narkotyki – Narkomania”Zadzwoń jeśli masz problemy z narkotykami, używasz ich, jesteś uzależniony lub martwisz się o kogoś z Twojego otoczenia. Możesz tam uzyskać fachową poradę, a także informację o tym, jak pomóc sobie lub bliskiej osobie. Telefon jest czynny codziennie w godzinach od 16.00 do 21.00. Dzowniąc płacisz tylko za pierwszy impuls połączenia.

 

pobrane (1)22 635 93 92 – Telefon grupy edukatorów seksualnych „PONTON”

Raz w tygodniu, w piątek pod tym numerem w godzinach 16:00-20:00 wolontariusze – edukatorzy seksualni Grupy „Ponton” odpowiadają na wasze pytania związane z seksualnością, dojrzewaniem, antykoncepcją itp. Opłata za połączenie z numerem zgodnie z cennikiem operatora.
www.ponton.org.pl