Już za nami… zajęcia grupowe: „Rozwój poprzez zabawę…”, „W świecie twórczości i wyobraźni”, „W ósemkowym świecie”

„Rozwój poprzez zabawę. Mamo, Tato – bawmy się razem”.

W Poradni w Nakle nad Notecią w dniach: 18.01.2016 oraz 27.01.2016 odbyły się zajęcia grupowe dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym objętych terapią logopedyczną oraz pedagogiczną na terenie Poradni: ,,Rozwój poprzez zabawę. Mamo, Tato – bawmy się razem.” Zaprezentowano  i przeprowadzono różnego typu formy zabawowo – terapeutyczne wspomagające prawidłowy rozwój dzieci.mgr

Prowadzące zajęcia: Danuta Andrzejewska – pedagog – terapeuta, Katarzyna Dombrowska – logopeda

 

„W świecie twórczości i wyobraźni”

Myśląc o wzbogaceniu form spędzania wolnego czasu, z dala od komputera, telewizji, tabletów w dniu 21.01.2016 r. zorganizowano w Poradni zajęcia dla dzieci z klas IV-VI  pt. „W świecie twórczości i wyobraźni”.   Kreatywność i wyobraźnię  możemy wykorzystać w rozwiązywaniu problemów i myśleć o nowych sposobach radzenia sobie z wyzwaniami. Bycie twórczym pozwala nam na dostosowanie i reagowanie na szybko zmieniający się świat. Bardzo często ubogaca nasz wewnętrzny świat przeżyć. Dzieci uczestniczące w zajęciach miały okazję rozwijać swoją wyobraźnię i twórcze myślenie między innymi budując grupowe opowiadania, rysując tajemnicze stworzenia, które wcześniej pozostawiły odciski stóp w śniegu, odnajdując w barwnych plamach znane sobie kształty, postacie i zwierzęta, prowadząc dochodzenia wzorem Sherlocka Holmesa. Mamy nadzieję, że wspólna dobra zabawa przyniesie także owoce w przyszłości. I może przy nadarzającej się okazji spotkamy się ponownie???

Prowadzące zajęcia: Aneta Buras-Walentowska – psycholog, Magdalena Byczyńska – psycholog

 

„W ósemkowym świecie”

Jak co roku, by uatrakcyjnić i umilić dzieciom czas ferii, w Poradni w dniu 26.01.2016 r. zorganizowano 2 –godzinne zajęcia dla uczniów klas I-III szkół podstawowych „W ósemkowym świecie”. To już szósty raz spotkaliśmy się z dziećmi, by bawić się i uczyć. Warsztaty oparte na ćwiczeniach Dennisona zawierały szereg ciekawych zabaw ruchowych, które zgodnie z teorią twórcy doskonale równoważą pracę lewej i prawej półkuli mózgu, a w efekcie ułatwiają i usprawniają proces nauki oraz ćwiczeń rozwijających zdolności grafomotoryczne.  Dzięki zaangażowaniu wyobraźni dzieci stworzyły niesamowite prace plastyczne zawierające leniwe ósemki. Wystawę dziecięcych prac można podziwiać w Poradni. Życzymy  sukcesów w nauce i dalszych fascynujących odkryć.

Prowadzące zajęcia: Lucyna Bąk – pedagog-terapeuta, Aneta Buras-Walentowska