Sieć współpracy i samokształcenia doradców zawodowych – podsumowanie r. sz. 2017/2018

Działania Sieci współpracy i samokształcenia  doradców zawodowych   z terenu powiatu nakielskiego  zorganizowanej przez Powiatową Poradnię Psychologiczno – pedagogiczną w Nakle nad Notecią w roku szkolnym 2017/2018

 

W roku szkolnym 2017/2018 odbyły się kolejne  spotkania w ramach sieci poradnictwa zawodowego. Łącznie odbyły się cztery spotkania, w ramach których poruszane były zagadnienia dotyczące zadań, jakie są realizowane w pracy doradcy. Tematyka spotkań dotyczyła programów z zakresu doradztwa zawodowego oraz pracy z uczniem w związku z planowaniem ścieżki zawodowej. Omawiano także narzędzia diagnostyczne wykorzystywane w poradnictwie zawodowym oraz elementy coachingu w doradztwie zawodowym.

Kontynuowaliśmy współpracę z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszczy, dzięki której mogliśmy korzystać z doświadczeń praktyków. Planujemy dalszą  współpracę w nowym roku szkolnym 2018/2019.

Podczas kolejnych spotkań planowane jest kontynuowanie tematu dotyczącego znaczenia coachingu w pracy doradcy zawodowego oraz dalsze wspólne prace nad poszerzaniem warsztatu pracy doradcy zawodowego o nowe narzędzia diagnostyczne.

Żywimy ogromną nadzieję na dalszą współpracę, która znajdzie swoje  odniesienie w pracy z młodzieżą w planowaniu ich kariery zawodowej.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom Sieci współpracy i samokształcenia doradców zawodowych za aktywny, systematyczny  udział w spotkaniach i  miłą atmosferę.

Z okazji zbliżających się wakacji letnich życzymy Wam miłego wypoczynku, cudownych, słonecznych chwil, niezapomnianych wspomnień.

                                                        Do usłyszenia i zobaczenia w nowym roku szkolnym !

                                                                     Doradcy zawodowi PPPP w Nakle nad Notecią:

                                                                                    Danuta Przykucka,  Joanna Rygielska