Konkurs na twórczą interpretacje hasła: Tworzymy kulturę szacunku „w sieci”

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle po raz szósty włączyła w coroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku zapraszamy młodzież w wieku 14-18 lat do udziału w konkursie na twórczą interpretacje hasła: Tworzymy kulturę szacunku „w sieci”. Ogłoszenie konkursu i zgoda do uzupełnienia do pobrania poniżej.

Po raz kolejny w ponad stu krajach na całym świecie odbędą się wydarzenia, mające na celu podkreślenie roli każdego z użytkowników w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego internetu. Inicjatorem Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzy Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja – Dajmy Dzieciom Szansę.

Celem DBI jest zainicjowanie dyskusji na temat bezpieczeństwa w internecie oraz promocja działań na rzecz pozytywnego wykorzystywania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież. Ważne w idei DBI jest też pokazanie aktualnych problemów dotyczących zagrożeń online, na jakie narażeni są młodzi użytkownicy.